Cedevita i Mornar poraženi u devetom kolu Eurokupa

Cedevita poražena na teškom gostovanju Lokomotivi Kuban, Mornar izgubio pred svojim navijačima.

Cedevita je u devetom kolu Eurokupa gostovala jednom od favorita za osvajanje ovog takmičenja, Lokomotivi Kuban. Nakon lošeg prvog poluvremena, ekipa se na krilima Džejkoba Pulena vratila u utakmicu, ali je to biko nedovoljno pa su poraženi rezultatom 80:76. Cedevita se ne mora brinuti previše, jer je već osigurala prolaz u slijedeću fazu. Džejkob Pulen i Džastin Kobs su bili najefikasniji sa 21 odnosno 20 poena, dok je za Lokomotivu najbolji bio Ponitka sa 17 poena i 8 skokova.

Mornar je izgubio pred svojim navijačima od Frankfurta rezultatom 83:87. Ključni momenti su se desili u zadnjih pola minute kada su promašili 2 od 4 slobodna bacanja i dopustili gostu da se odmakne na prema svemu sudeći nedostižnu razliku. Najbolji u redovima Mornara je bio Voler sa 15 poena, a Grant je dodao 13. Marfi sa 19 i Robertson sa 15 su bili najefikasniji u dresu Frankfurta. Mornar je ovim porazon i matematički izgubio šanse za prolaz u slijedeću fazu.