Budućnost slavila nakon preokreta protiv Ređio Emilije

Na premijeri ovosezonskog Eurocupa, Budućnost je nakon drame savladala Reggio Emiliu rezultatom 82:74.

Budućnost je utakmicu otvorila dobrom odbranom i nakon 10 vezanih poena primorala goste na minut odmora. Uslijedio je odgovor Ređio Emilije ali su igrači Budućnosti uspjeli da zadrže prednost od 6 poena nakon prve četvrtine. Domaći su izgubili ritam u napadu što je Ređio iskoristio da se približi i dovede utakmicu u egal sredinom druge četvrtine. Serijom 8-0 gosti su došli i do prvog vođstva pred kraj druge četvrtine pa su na odmor otišli sa 2 poena prednosti zahvaljujući dobrom šutu za 3 poena.

Na početku trećeg perioda igralo se koš za koš gdje su gosti zadržavali minimalno vođstvo a domaći pokušavali da preokrenu. Budućnost je izjednačila nakon 2 trojke Šehovića i Ivanovića ali su gosti odgovorili i u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od 4 poena.Budućnost je pojačala intenzitet u odbrani početkom četvrtine što je donijelo rezultat i preokret sredinom poslednjeg perioda. Budućnost je polako gradila prednost da bi Gibson trojkom donio 10 poena prednosti na manje od 2 minuta do kraja što se ispostavilo dovoljnim za prvi trijumf.

BUDUĆNOST – REĐIO EMILIJA 82:74 (23:17, 16:24, 18:20, 25:13)

Budućnost: Ivanović 15, Šehović 6, Barović 8, Starovlah 4, Gordić 12, Bojić 0, Ilić 4, Z.Nikolić 4, Gibson 16, Popović 0, Lendri 7, D.Nikolić 6

Ređio Emilija: Musini 8, Rajt 7, Bonaćini 0, Kendi 1, DelaVale 18, Rejnolds 6, Markoišvili 5, Ćervi 5, Nevels 8, Sane 8, Deviko 8