Alba pobjedom nad Neptunasom izborila osminu finala Evrokupa

Košarkaši Albe iz Berlina pobijedili su večeras na domaćem terenu Neptunas 76:62 u šestom kolu last 32 faze Evrokupa. Ovom pobjedom su se plasirali u osminu finala Evrokupa. Najzapaženiji u pobjedi bio je Kevin Lowery sa 24 postignuta poena.

U čvrstoj utakmici izabranici Saše Obradovića su vodili od prve do posljednje minute. Prvu četvrtinu je Alba završila sa osam poena prednosti, 22:14. Imali su na poluvremenu i 20 poena razlike, ali je Neptunas uspio prepoloviti prednost u drugom poluvremenu. Na šest minuta do kraja utakmice su imali samo 10 poena zaostatka, ali u narednim napadima Kevin Lowery rješava pitanje pobjednika sa dvije vezane trojke.

Uzrok poraza Neptunasa leži u niskom procentu šuta za dva poena, pogodili su samo sedam od 22 puta (31%), dok je Alba šutirala 20 od 42 (47%). Za tri poena je Alba bila malo uspješnija, uspjela je da ubaci osam trojki iz 23 pokušaja (34%), dok je Neptunas pogodio sedam puta iz 28 pokušaja (25%). Neptunas je izveo 33 slobodna bacanja od čega je 27 izveo precizno (81%), dok je Alba izvela 15 bacanja, pogodili su 12 puta (80%).

Neptunas je izgubio i 18 lopti, naspram 11 Albe. Dok je Alba napravila puno više ličnih grešaka 28, naspram 19 gostujuće ekipe.

Najistaknutiji u pobjedničkoj ekipi bio je Kevin Lowery sa 24 postignuta poena, dodavši još po tri asistencije, skoka i ukradene lopte, ali i izgubljene lopte. Raspoložen je bio i Ismet Akpinar sa 13 poena.

Srpski reprezentativac Dragan Milosavljević je za nešto manje od 24 minuta provedena na terenu postigao 11 poena, uz tri skoka, jednu ukradenu loptu i četiri asistencije. Imao je nešto lošije šutersko veče za dva poena je šutirao tri od osam, za tri jedan od dva, dok je pogodio dva od dva slobodna bacanja.

Bosanskohercegovački reprezentativac Elmedin Kikanović je za nešto manje od 18 minuta provedenih na terenu postigao 8 poena, uz šut za dva tri od osam. Zabilježio je i jedan skok ali i tri lične greške.

U redovima Neptunasa najbolji je bio Daniel Ewing sa 17 postignutih poena i 5 asistencija. Dvocifreni su još bili i Travis Bader i Jerai Grant sa po 10 poena.

Alba nastavlja takmičenje u osmini finala Evrokupa koje će se igrati od 23. februara.