Srbija je u polufinalu!

Srbija je u neizvesnoj završnici savladala Hrvatsku sa 83:86, protivnik u polufinalu biće reprezentacija Australije. Najefikasniji u našem timu bio je Bogdanović sa 18 poena i 5 asistencija, Marković, Raduljica i Jokić su imali po 12 poena, dok je Teodosić zabeležio 9 poena uz 10 asistencija. Bojan Bogdanović je bio najbolji u hrvatskom timu sa 28 poena, pratili su ga Hezonja sa 16 poena i 8 skokova i Bilan sa 10 poena.

Srbija je počela utakmicu spuštajući loptu u reket. Hrvati su dobru skupljali odbranu, pa su naši košarkaši morali da ispravljaju promašaje dobrim ofanzivnim skokom. Na trojke Mačvana i Jokića odgovorio je Bojan Bogdanović. Dobru saradnju spoljne i unutrašnje linije Srbije u završnici prve četvrtine Hrvati su nadoknadili velikim brojem poena sa slobodnih bacanja. Hrvati su izašli ranije iz bonusa od Srbije, ali su mnogo pametnije iskoristili lične greške rivala i prvu četvrtinu završili sa minimalnim zaostatkom 19:20.

Druga četvrtina je počela nervozno na obe strane, po nekoliko grešaka i nerezonskih šuteva bili su odraz loše organizacije napada. U nastavku igre Srbija je uspela da napravi nekoliko prodora u reket, ali je usledila serija promašenih zicera. Hrvati su uspeli da uspostave unutrašnju igru i saradnju između spoljnih i unutrašnjih igrača, što im je uz nove trojke Bojana Bogdanovića obezbedilo prednost 38:32. Srbija je u ovom periodu igre promašila sve pokušaje za tri poena.

Sjajna igra u odbrani Srbije potpuno je razbila koncepciju hrvatskih napada i naterala ih na veliki broj grešaka. Naši reprezentativci su igrali odlično u tranziciji iz odbrane i napad i ubacili veliki broj poena iz kontri. Treća četvrtina je bila deonica kada se probudio Bogdan Bogdanović koji je sa tri trojke koje uništavaju samopouzdanje rivala podigao razliku na 52:66. Hrvati su većinu svojih poena u ovoj deonici postigli posle velike borbe i uloženog napora u reketu Srbije.

Hrvatska se u potpunosti vratila u igru u poslednjoj četvrtini. Sve im je išlo od ruke, pogađali su i spolja i iz reketa, kažnjavali uspavanost i nedovoljnu čvrtsinu naše odbrane. Sa samo dve teško pogođene trojke u prvoj polovini ovog perioda delovalo je kao da Srbija iz najlepšeg sna prelazi u košmar. Baš kada su se Hrvati spustili na poen zaostatka, Teodosić je počeo da spaja naše centre sa košem i vratio nas u igru. Hrvati su promašili nekoliko važnih trojki, a onda se ušlo u penal seriju. Jokićeva ruka nije zadrhtala, bio je četiri puta precizan sa slobodnih bacanja. Na dve sekunde pri vođstvu Srbije 82:86 Nedović pravi faul nad Bogdanovićem da bi sprečio potencijalni šut za tri poena. Bojan Bogdanović je pogodio prvo i namerno promašio drugo bacanje, Šarić je uhvatio loptu, ali ga je dočekala rampa Raduljice, kojom je odbranjena pobeda. treba napomenuti da Bogdan Bogdanović, Kalinić i Teodosić nisu dočekali kraj utakmice zbog pet penala, dok je na drugoj strani taj problem imao samo Bilan.